Blog > Komentarze do wpisu

Jak skutecznie dołączyć zdjęcia do mailingu?

Przeprowadziłem prosty test aby sprawdzić czy sposób zakodowania zdjęć w mailingu ma jakieś znaczenie. Test miał odpowiedzieć na pytanie czy najpopularniejsze polskie programy pocztowe wyświetlą poprawnie wszystkie maile niezależnie od sposobu zakodowania w nich obrazków.

 W języku HTML zdjęcia możemy zamieścić na dwa sposoby:

  1. używając znacznika "img": "img src="..." alt="..." /"
  2. albo użyć jako tło używając znacznika "background", np: "background: url('...') no-repeat -30px -20px;"

Stworzyłem e-maila HTML w dwóch wersjach. Obie posiadały taką samą treść lecz obrazy zakodowane były na dwa różne sposoby. Test miał odpowiedzieć na pytanie czy najpopularniejsze polskie programy pocztowe wyświetlą poprawnie rozesłane maile, niezależnie od sposobu ich kodowania.

W tabeli poniżej przedstawiam wyniki. "ok" - oznacza że zdjęcia w mailu wyświetliły się normalnie. "x" - zdjęcia nie wyświetliły się w ogóle.

 

 

background url ()

img src

Onet

Ok

Ok

Interia

X

Ok

o2

Ok

ok

hotmail

X

Ok

gmail

Ok

Ok

wp

X

Ok

 

Wniosek: w szablonie maila najbezpieczniej stosować tylko znaczniki "img". Wtedy nie będziemy mieć wątpliwości czy nasze e-maile poprawnie się wyświetlają w różnych skrzynkach pocztowych. 

 

O czym jeszcze pamiętać załączając zdjęcia do e-maila?

  • zdjęcia nie powinny być zbyt duże, aby nie otrzymać minusowych punktów nadanych przez filtry antyspamowe, np: SpamAssassin. Duże grafiki możemy pociąć na mniejsze części.
  • załączane zdjęcia powinny być w formatach jpg, png, gif
  • nie zapomnijmy dodać znaczniki "alt"i ewentualnie "title"
  • najprościej gdy obrazki znajdują się na zewnętrznym serwerze  i zamieszczone są poprzez podanie bezwzględnej ścieżki http://
niedziela, 31 stycznia 2016, iron1984

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:stat4u